Aktuality

PŘIPRAVUJEME TOK 2018

Příprava 5. ročníku Týdne otevřených kostelů je v plném proudu.

 

POZDRAV BISKUPA KRÁLOVÉHRADECKÉHO, MONS. JANA VOKÁLA, NÁVŠTĚVNÍKŮM TOK

V naší zemi se setkáváme skoro na každém kroku s kostelem či kapličkou, které zde stojí často už řadu let. Krása těchto staveb zve k zastavení se, rozhlédnutí po celém prostoru. Učí nás tichosti, vedou k pokoře a úžasu nad životem a láskou našich předků k Bohu.

Rád zdravím všechny, kteří v rámci letošní Noci kostelů navštíví chrámy královéhradecké diecéze, a ze srdce jim přeji, aby skrze tuto chvíli setkání se jejich srdce otevřelo pro Boha.

Vyprošuji Boží požehnání také všem, kteří se podílejí na přípravě této akce.

                                                                                             Mons. Jan Vokál
                                                                                       biskup královéhradecký

 

STŘEDOVĚKÁ HUDBA NA TOK 2017

Liturgické drama podle liturgické předlohy s názvem "Jde před Vámi do Galileje" bude ke slyšení v sobotu 27.5. na Týdnu otevřených kostelů v kapli sv. Klimenta. Vystoupí Schola cantus gregoriani.

POZDRAV KRÁLOVÉHRADECKÉHO BISKUPA NÁVŠTĚVNÍKŮM TOK

Chrám je privilegovaným místem setkávání člověka s Bohem. Chrámové prostory zvoucí k zastavení, jsou posvěceny přítomností Svatostánku, ale také velikým množstvím modliteb, kterými se zde Boží lid v důvěře spojuje s Bohem. Co by však byl kostel bez bohoslužeb, bez kněze a bez věřících? Společenství Církve přetváří budovu kostela v živý chrám, který pak oslovuje a otevírá nejen dveře, ale i srdce každému, kdo sem vstoupí.

Všechny návštěvníky Týdne otevřených kostelů 2016 srdečně zdravím a přeji jim, aby letošní setkání s nádhernými prostory chrámů v Hradci Králové je naplnilo Kristovým pokojem a láskou.

Všem příchozím i celému týmu organizátorů ze srdce rád žehnám.

Mons. Jan Vokál

biskup královéhradecký

TOK PODPOŘÍ NOVOU HRADECKOU ZVONOHRU

K Týdnu otevřených kostelů se letos poprvé přidá Církev československá husitská. V areálu Sboru kněze Ambrože proběhne Večer na téma důstojnost člověka, jehož hlavní osobností je Prof. Jan Sokol. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na dokončení unikátní zvonohry. Jedná se o dosud největší znovohru na území ČR, bude dokonce větší než slavná pražská Loreta. 

PROF. JAN SOKOL PROMLUVÍ NA TOK 2016

Jeden z nejnznámějších českých filosofů. prof. Jan Sokol promluví na pátečním programu Týdne otevřených kostelů 2016 na téma Důstojnost člověka.
 

P. VOJTĚCH KODET SE ZÚČASTNÍ TOK 2016

P. Vojtěch Kodet potvrdil svou účast a bude na středečním programu s promluvou a modlitebním večerem na téma "Vnitřní zranění a uzdravování"
 

VÍŤA MARČÍK PŘIJEDE NA TOK 2016

Herec Víťa Marčík potvrdil svou účast a vystoupí v pondělí s představením "O holčičce, která se ještě nenarodila".
 

PŘIPRAVUJEME TOK 2016

Nespíme na vavřínech a již tento týden jsme začali připravovat nový ročník Týdne otevřených kostelů! 
První schůzka organizačního týmu proběhne 7.9.2015. S otevřenou náručí vítáme nové členy do organizačního týmu a dobrodince, kteří by rádi nabídli svou pomoc. V případě zájmu kontaktujte Petru Kolčavovou (petrakolcavova@gmail.com) nebo Simonu Kubovou (kubova@bihk.cz).
 

POSLEDNÍ DEN JE PŘED NÁMI!

Mše svatá pro rodiny 10:15 u Panny Marie
Zahradní slavnost s pohoštěním a programem pro děti i dospělé od 11:30 u sester de Notre Dame
koncert Slávka Klecandra v 14:00, máme pěkné počasí, takže tamtéž.
 

OBČERSTVENÍ NEJEN TĚLA, ALE I DUŠE

Ztišení, zamyšlení a modlitba... na které se v dnešní době často nedostává čas... vás čekají dnes v 19:30 v kostele Nanebevzetí Panny Marie.
 

TARSAN, PŘÍBĚHY A SETKÁNÍ S KŘESŤANY TROCHU JINAK

Dnes se můžete těšit na muzikál Tarsan, o životě Pavla z Tarsu. Vemte svoje přátele a přijďte se podívat v 17:00 na náměstí 28. října (kostel Božského Srdce Páně).
Tamtéž bude poté probíhat večer se svědectvími několika hostů o jejich životě s Bohem.
 

OSOBNÍ SVĚDECTVÍ KRÁLOVEHRADECKÉHO BISKUPA

Královehradecký biskup, Mons. Jan Vokál, bude dnes od 17:00 vyprávět svoje osobní svědectví o životě s Bohem. Bude také odpovídat na otázky...
 

TÝDEN OTEVŘENÝCH KOSTELŮ DNES ZAČNE!

Už je to tady!!
Film BUTTERFLY CIRCUS s diskuzí na téma JAKÝ MÁ SMYSL ŽIVOT V POSTIŽENÍM dnes v 19:30 v Novém Adalbertinu.
https://www.csfd.cz/film/278843-butterfly-circus-the/
 

INFORMAČNÍ STÁNEK MÁ NABITÝ PROGRAM

V informačním stánku na náměstí 28. října představí svou činnost hned několik organizací z Hradce Králové - hradečtí františkáni, Radio Proglas a oblastní Charita. Dospělí mohou získat informace nejen o výše zmíněných aktivitách, ale také o programu Noci kostelů a Týdne otevřených kostelů, připraveny jsou také drobné dárečky. Pro děti bude nachystaný program - mohou si zahrát hry nebo zkusit malování na obličej.
 

HRADEC ZAPLAVÍ ŽLUTÉ STOPY

Celý Týden otevřených kostelů bude provázet pozvávací znamení - žluté stopy, které se objeví na ulici už v pondělí a pak každý další den a budou sloužit jako poznávací znamení, že poblíž probíhá program TOK a také jako navigace - stopy povedou návštěvníky na místo dění.
HRADEC KRÁLOVÉ MÁ SPOLEČNOU BROŽURKU NA NOC KOSTELŮ
Pro návštěvníky bude týden předem k dispozici v kostelích, v infomačních centrech a v informačních stánku Týdne otevřených kostelů na náměstí 28. října.
Brožurka je volně ke stažení v sekci Články.
 

PODPOŘTE TOK!

Týden je možné podpořit všemožně - lajkutím nebo sdílením na facebooku, roznášení plakátů.
Co je ovšem nejvíc potřeba je pomoc v samotném týdnu činu - focení, uvádění, organizování lidí, pečení buchet, pomoc u občerstvení a další... 
V přiloženém google dokumentu je uvedeno s čím je potřeba pomoci a co si vyberete, můžete posléze nahlásit na mail: kubova@bihk.cz
Předem DÍKY za pomoc Emotikona smile
 
 
 

Ke stažení

Kontakt

Týden otevřených kostelů petrakolcavova@gmail.com
Bc. Petra Kolčavová
tydenkostelu@gmail.com